19.maijā Muzeju nakts 2012 Balvu Novada muzejā

Piektdiena, 11 maijs 2012

• Unikāls sveiciens no Litorīnas jūras ... un Akmens laikmeta.Šogad Muzeju nakts tēma – Jūra. Kāds gan sakars Balviem ar jūru? Vistiešākais.
  • Pirms aptuveni 7500—4500 gadiem, kad šodien zināmās Baltijas jūras vietā pletās Litorīnas jūra, senie piekrastes iedzīvotāji pa kuģojamajām upēm devās dziļāk iekšzemē un ieveda dzintaru. Pie tam – tādos daudzumos, ka Ičas upes krastā izveidojās dzintarapstrādes centrs.
  • Muzeju naktī būs iespēja apskatīt unikālu  ~  4-5 tūkstošus gadus vecu dzintara izstrādājumu, ko gatavojis Akmens laikmeta meistars Ičas upes krastā.

Muzeju nakts programma:

Balvu Novada muzejs: 20:00 Muzeju nakts atklāšana “Sveiciens no Litorīnas jūras”. -          Iespēja skatīt unikālu dzintara izstrādājumu no Latvijas Nacionālā Valsts muzeja krājumiem, kuru darinājuši senie meistari Ičas upes krastā pirms 4 tūkstošiem gadu, -          fotogrāfijas no Balvu jūrasbraucēju albūmiem, -          “sapņu kuģīšu” darnāšana 21:00 Pirelli kalendāra izstādes atklāšana muzeja pagrabā. Izstādes organizators - motoklubs “Spieķi vējā”. 20.00-24.00 skatāmas izstādes: -      Jāņa Gleizda ceļojošā foto izstāde „Jāņa Gleizda krāsu pasaule” -      Edītes Madernieces gleznu iztāde “Skaļā daba” -       Jolantas un Valda Dundenieku keramikas izstāde -      Izstāde „Balvi senajās fotogrāfijās”. Daiņa Puncuļa dāvinājums Balvu Novada muzejam -      pastāvīgās muzeja ekspozīcija Balvu Muiža: 20.00 – 23.00 Iepazīšanās ar Katrīnas II Eliēriem. No 21.00 uz terases darbosies Kafejnīca “Pie Hilzenas” Laivu piestātne Balvu ezerā pie parka: 20.30  Plosta “Vilnītis” sezonas atklāšana. -           brauciens kopā ar jaunajiem gidiem; -          plosts kursēs: 20.30; 21.00; 21.30… pēc pieprasījuma; -           dalības maksa izbraucienā – o,50 no personas 20:00 - 22:00 apskatei atvērta Balvu luterāņu baznīca.