Balvu Novada muzejs

Muzeju kolēģi apmainās radošām idejām

Kategorija: Aktualitātes
Ceturtdiena, 22 Marts 2012

Pagājušajā piektdienā, 16.martā, kad visā Latvijā, radošās nedēļas „Radi” ietvaros notika pasākumi un radošās darbnīcas, mēs – četru Latgales muzeju pārstāvji – devāmies pieredzes apmaiņas braucienā pie kolēģiem uz Ogri un Jēkabpili.

 Kamēr nedēļas „Radi” laikā dažādas institūcijas centās pārliecināt, iedvesmot un pasniegt it kā atklājumu, ka mēs katrs esam radoša personība un kopā varam radīt labāku šodienu un rītdienu, tikmēr muzeju darbinieki savā starpā sadarbojas jau ilgstoši, viens no otra mācoties un meklējot vislabāko ideju risinājumus. Muzejos strādājošie apzinās, ka dzīvojam unikālā vietā, un pieredzes brauciens to kārtējo reizi apliecināja.

Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas, Balvu Novada, Ludzas Novadpētniecības un Latgales Kultūrvēstures muzeju speciālisti vispirms devās uz Ogres Vēstures un mākslas muzeju, kur pavisam nesen – 2010.gadā – izveidotas jaunas ekspozīcijas „Leģendārā Ogre” un „Ogre – peldu un gaisa kūrorts”. Kolēģi Ogrē ne tikai iepazīstināja ar pilsētas vēsturi, bet  arī atklāja dažas nianses, kā viņi atraduši vēsturisko faktu un leģendāro stāstu kopīgos savijumu punktus, lai ekspozīcijas būtu aizraujošas. Jāatzīst, ka liela daļa no mums atklāja arī faktu, ko par Ogri līdz šim nezinājām – izrādās tā ir vecās Rīgas vieta, bet kāpēc – brauciet un atrodiet atbildes paši, būs interesanti!

Atpakaļceļā ciemojāmies Jēkabpils vēstures muzejā – Krustpils pilī un pavisam tiešā veidā izbaudījām viesmīlību, ne tikai iepazīstoties ar muzeja krājuma kolekcijām un pils restaurācijas gaitu, bet arī klausoties intriģējošus stāstus pils pagrabos. Citreiz uz Krustpils pili gribētos aizbraukt tumsā, jo kolēģi piedāvā speciālo nakts programmu, kuras laikā varot dzirdēt arī spoku stāstus, un to, ka katrā muzejā tādi ir, to gan muzeju speciālisti zina.

Pēc pieredzes brauciena ir gandarījuma un piepildījuma sajūta, katrs muzejs ir atradis daudzas idejas, kādā veidā var realizēt to, kas sākumā šķitis „nepanesams”, ir stiprāk uzjundījusi apziņa, ka profesionālu kolēģu komandā var radīt un radīt...

Paldies, kolēģi, ka jūs esat un ka mīlat savu pilsētu, novadu un Latviju! Īpašs paldies brauciena organizētājiem – Preiļu muzeja kolēģiem.                   FOTO: R.Vancānes foto   Maija Upeniece, Latgales Kultūrvēstures muzeja sabiedrisko jautājumu un reklāmas speciāliste T. 64622464, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.