Konference par Ziemeļlatgali

Pirmdiena, 14 Novembris 2011

Ziemeļlatgales teritorija, ņemot vērā visas vēsturiskās, ģeogrāfiskās un sociālās sakritības, līdz pat šodienai ir īpatnējs tradicionālās kultūras novads. Aktuāls kļuvis jautājums – kas tad ir šis atšķirīgais Ziemeļlatgalē? Kā saglabāt šo savdabību kā vienu no Latgales kultūrvides daudzveidības izpausmēm? Literatūrā līdz šim ziņas ir visai skopas. Dalībai konferencē atsaukušies gan zinātnieki, gan novadpētnieki, kuru pētījumi meklē un piedāvā atbildes uz šiem jautājumiem.

Ar VKKF Latgales programmas atbalstu ( LRAA) pirmo reizi Balvu Novada muzejā notiks tik plaša zinātniski praktiska konference, kas uzsāks pētījumu un lasījumu ciklu par jautājumiem, kas līdz šim maz apzināti un joprojām ir “Baltais plankums” Latgales kultūrvēstures izpētē.

Savā pieredzē novadpētniecības jautājumos dalīsies arī viesi no Krievijas.

Konferenci papildinās ceļojošā izstāde no Madonas muzeja “Tautas apģērbs un mode”, kā arī iespēja aplūkot darbnīcās tapušo Abrenes tērpu.