Konferences „Ziemeļlatgales lasījumi I” programma

Pirmdiena, 14 Novembris 2011

26.oktobris

9.00-10.00 Reģistrācija, rīta kafija. 10.00- 10.10 Konferences atklāšana, Balvu novada pašvaldības Domes priekšsēdētaja Andra Kazinovska uzruna. 10.10- 10.30 Godinot rakstnieka, folkloras vācēja un pētnieka, Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) mūža stipendiāta Antona Slišāna piemiņu - ziņojums „Seno Purnovu meklējot”, lasa Andris Slišāns. 10.30-11.00 Ilze Loze, Dr. habil. hist., LZA korespondētājlocekle, arheoloģe, Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta arheoloģijas nodaļas speciāliste - "Lagažas apmetnes atklājumi kopējā Lubāna mitrāja pētījumu kontekstā." 11.00-11.30 Ilze Ziņģīte, etnogrāfe, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Etnogrāfijas nodaļas vadītāja - "Ziemeļlatgales baltais tērps - starp mītu un patiesību". 11.30-12.00 Kafijas pauze, iepazīšanās ar muzeja ekspozīcijām un izstādi „Tautas apģērbs un mode”. 12.00- 12.20 Anete Karlsone, Dr. hist., Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta Etnoloģijas nodaļas speciāliste - “Latviešu tautas tērps, Dziesmusvētki un kultūras nacionālisms". 12.20- 12.40 Ruta Cibule, Mag.man., kultūras darbiniece, tradicionālās kultūras eksperte - “Ziemeļlatgales nemateriālais kultūras mantojums un tā saglabāšanas iespējas”. 12.40 – 13.40 Pusdienu pārtraukums. 13.40 – 14.00 Piļavecs Valērijs (Krievija, Pleskava), vodeostudijas „Ticība un Tēvija” direktors, režisors - “ Novadpētniecības filmas kā vēstures popularizācijas veids” . 14.00 – 14.20 Rusanova Ludmila (Krievija, Pleskava), Pleskavas I.I.Vasiļjeva vārdā nosauktās Vēstures-novadpētniecības bibliotēkas vadītāja - „No muižnieku – Gorožansku dzimtas vēstures”. 14.20 – 14.40 Tamāra Mitjušina, pedagoģe, novadpētniece, Ruta Akmentiņa, muzeja vēsturniece –„Jauni fakti par Balvu muižas īpašniekiem.” 14.40 – 15.00 Irēna Šaicāne, Balvu Novada muzeja muzejpedagoģe, humanitāro zinātņu maģistre vēsturē – „20.gadsimta Balvu vēsture arhīvu dokumentos un fotogrāfijās." 15.00- 15.10 Iveta Supe, Mag.man., muzeja vadītāja - Projekta „Ziemeļlatgales atmiņu banka” prezentācija. 15.10-15.30 Iveta Gabrāne, tekstilmāksliniece, pedagoģe, aušanas pulciņa vadītāja - Projekta „Abrenes tērpa atdzimšanas darbnīcas” prezentācija. (prezentācijā piedalās Baltinavas vidusskolas audēju pulciņa dalībnieki) 15.30 – diskusija 16.00 – konferences noslēgums 18.00 – vakara pastaiga (ekskursija pa pilsētu, iepazīšanās ar Balvu Centrālo Bibliotēku)

Konferenci papildinās ceļojošā izstāde no Madonas muzeja “Tautas apģērbs un mode”, kā arī iespēja aplūkot darbnīcās tapušo Abrenes tērpu.

27.oktobris

Ekskursija - ekspedīcija pa Ziemeļlatgali (izpētes vietu un tradīciju iepazīšana, neformālas sarunas ar konferences lektoriem – Bērzpils, Tilža, Baltinava, Briežuciems ) Izbraukšana ~ 8.30

Pieteikšanās dalībai konferencē – Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., vai 64521430 ! Ļoti svarīgi – vai piedalīsieties 1. dienā , vai abās? Dalība – bez maksas; iespēja paēst lētas un garšīgas pusdienas Balvu Muižā. Naktsmītņu iespējas - skolas internātā – Ls 4,88 ( PVN ierēķināts)