10 . septembrī - Eiropas kultūras mantojuma dienas 2011

Pirmdiena, 14 Novembris 2011

"Kultūras mantojums -Zināšanas un prasmes" Balvos

Reizi gadā Eiropas 50 valstu iedzīvotāji svin kultūras mantojuma svētkus – Eiropas kultūrasmantojuma dienas.  Kopš 1995.gada tās notiek  Latvijā, bet no 1997.gada šajās aktivitātēs iesaistās arī Balvu Novada muzejs.

Šogad iecerēts īpaši izcelt kultūras pieminekļu īpašnieku, restauratoru, amatnieku, kultūras mantojuma un izglītības speciālistu ieguldīto darbu, zināšanas un prasmes kultūras mantojuma saglabāšanā, atzīstot panākumus, kas var iedvesmot arī citus.

Mūsu novadā viens no šādiem meistariem, kura roku darbs atdzīvinājis daudzus kultūrvēsturiskus priekšmetus, ir amata meistars Ēriks Kanaviņš.

10.septembrī plkst.11.00 „Seno amatu darbnīcā” Lāča dārzā būs gaidīts ikviens, kuru interesē seno mēbeļu restaurācijas noslēpumi. Ērika Kanaviņa vadībā varēsiet apskatīt darbnīcu, iepazīties ar seniem amatniekurīkiem, iemēģināt roku virpošanā ar koka virpu, būt liecinieki kādas senas mēbeles restaurācijā.

Balvu novada muzejā no 11.00 – 16.00 varēsiet apskatīt meistara gatavoto latgaļu lauku sētas maketu un no 200 gadus veca koka darinātās klēts durvis.

Visi laipni gaidīti!