Balvu Goda pilsonei VAIRAI RESNEI – 70

Ceturtdiena, 09 Septembris 2021

Vaira Resne - Balvu Goda pilsone, Balvu Tautas teātra režisore, Neredzīgo dramatiskās kopas „Redzēt ar sirdi” režisore. Kopš 1972.gada vada Balvu teātri, kopš 2009.gada vada arī Latvijas Neredzīgo biedrības Balvu nodaļas dramatisko kopu “Redzēt ar sirdi” un Balvu pagasta dramatisko kolektīvu.

1986.gadā kolektīvs viņas vadībā ieguvis godpilno Tautas kolektīva nosaukumu.

Iestudētas vairāk kā 70 izrādes.

Daudzi iestudējumi guvuši ļoti augstus rezultātus Latvijas Nacionālā Kultūras centra organizētajā amatierteātru skatē "Gada izrāde".

Teātris  guvis panākumus gan Latvijā, gan aiz tās robežām.

V.Resne ieviesusi jaunu tradīciju Latgales reģionā – 2007.g. Balvos notiek I Starptautiskais  klasiskās dramaturģijas festivāls "Ķiršu dārzs", kas atkārtojas ik pēc pāris gadiem.

Balvu Tautas teātris un V.Resnes veikums iekļauts Balvu Novada muzeja ekspozīcijā.

2004.g. – piešķirta LR Kultūras Ministrijas Prēmija par radošu veikumu un spilgtiem iestudējumiem, popularizējot Latvijas teātra mākslu.

2011.g. - piešķirts Triju Zvaigžņu ordeņa V šķiras apbalvojums.

2018.g. piešķirts Balvu Goda pilsoņa nosaukums.

2020.gadā Vairai piešķirta VKKF Mūža stipendija par mūža ieguldījumu kultūras un mākslas attīstībā.

Vaira Resne aktīvi iesaistījusies arī sabiedriskajā darbā, sadarbojusies ar dažādām biedrībām un kultūras institūcijām. Viņai piemīt izcils pedagoga talants – viņas audzēkņi ir daudzi šobrīd aktīvi Balvu iestāžu vadītāji un sabiedriskie darbinieki, vairāki izvēlējušies savu dzīvi saistīt ar teātri, mākslu un kultūru.

Sveicam Vairu Resni skaistajā dzīves jubilejā un vēlam stipru veselību un vēl daudz radošu panākumu!