Balvu Novada muzejs

Izstādes ''Es nezinu, ko nezinu. Abrene.'' atklāšana un radošās darbnīcas

Kategorija: Aktualitātes
Ceturtdiena, 09 Maijs 2019

8.maijā Balvu Novada muzejā tika atklāta Sandras Krastiņas personālizstāde“Es nezinu, ko nezinu. Abrene”, kura radusies iedvesmojoties no muzejos un arhīvos veiktajiem pētījumiem, tiekoties ar cilvēkiem un uzklausot viņu stāstus. Izstāde veidota kā procesuāls izpētes projekts – tā nav kā noslēgts tēmas rezumējums, bet gan kā informatīvi papildināms lielums. Ko mums katram nozīmē vārds “Abrene”? Jautājums paliek atklāts.

Atklāšanas pasākumā īpašu gaisotni radīja Balvu mūzikas skolas pedagoģes Lindas Vītolas audzēkņu Sigitas Keišas, Esteres Vigules un Markusa Medņa skanīgais latgaliešu tautasdziesmu dziedājums.

Izstāde dod iespēju citādi palūkoties uz mākslu, uz mākslas un vēstures mijiedarbību, tā rosina aizdomāties par zūdošo un paliekošo, par vērtībām.

7.maijā muzejā notika arī divas radošās darbnīcas, kurās Baltinavas, Viļakas un Balvu mākslas skolu audzēkņi mākslinieces Sandras Krastiņas vadībā devās mākslas pasaulē ar tāfeles krītu veidojot zīmējumus uz melna papīra. Topošo mākslinieku darbu izstāde būs skatāma Muzeju naktī Balvu Bērnu un jauniešu centrā.

Izstādi atbalsta VKKF; radošās darbnīcas tapušas ar AS “Latvijas valsts meži”atbalstītās VKKF mērķprogrammas “Atbalsts kultūras programmām Latvijas reģionos” Latgales kultūras programmas projektu konkursa atbalstu.