Balvu Novada muzejs Grāmatu svētki arī muzejā! - Balvu Novada muzejs
Balvu Novada muzejs

Grāmatu svētki arī muzejā!

Drukāt
Kategorija: Aktualitātes
Pirmdiena, 09 Oktobris 2017

13.oktobrī Balvos notiks Grāmatu svētki kopā ar Zvaigzni ABC. Lieliem un maziem lasītājiem būs iespēja tikties ar talantīgiem un iemīļotiem latviešu grāmatu autoriem. Balvu Novada muzejā uz tikšanos plkst.12:00 aicina Vilis Seleckis.

VILIS SELECKIS(1950)

Viņš ir latviešu izglītības darbinieks, rakstnieks un publicists. Apbalvots ar III šķiras Triju Zvaigžņu ordeni. Daudzu grāmatu, tostarp detektīvromāna "Sārta asins baltā sniegā", autors. Grāmatas autors Vilis Seleckis par sevi un romānu raksta šādi: „Vēsturnieks pēc izglītības, literāts pēc aicinājuma. Skolotājs, skolas direktors, žurnālists, redaktors, politiķis. Bijis aktīvs tautfrontietis, deputāts parlamentā, kas atjaunoja Latvijas valsti. Publicēti vairāki simti rakstu presē un četri publicistiski apcerējumi. 57 dzīves gados pabijis virsotnēs un elles kambaros, mīlējis un nīdis. Visvairāk lepojos ar to, ka uzcelta māja, iestādīts dārzs, izaudzināts dēls un divas meitas. Laikmetu maiņā piedzīvotais, spožos varas gaiteņos un trūcīgos mitekļos vērotais, kā arī paša izsāpētie puni un zilumi šķiet tāda bagātība, ka to nav iespējams paturēt tikai pie sevis. Tāpēc arī šī grāmata.”

Ardievas mežam

Vēsturisks romāns.

Laiks, kurā vēstures vēji sagriezās virpulī, – gadi, kad sašķēlās latviešu ģimenes, kad ikviens centās paredzēt nākotni un darboties saskaņā ar saviem priekšstatiem par to pat tad, ja tas nozīmēja stāties pretī miesīgam tēvam vai brālim. Laikmetu grieži, kad zināmās vērtības un patiesības šķita zaudējušas nozīmi, kad šķeļot un ārdot nāca jaunā pasaules kārtība. Romānā "Ardievas mežam" aprakstīti notikumi attālā Latgales pagastā skarbajos gados pēc Otrā pasaules kara, kad Latvijas teritorijā vairākus gadus risinājās nežēlīgs pilsoņu karš.

Pie Kazimira Rancāna smagi ievainots ierodas dēls Donāts, kuru ģimene bija uzskatījusi par pazudušu. Mežabrāļi viņu dēvē par Zibeni. Kādā kaujā no Donāta rokas kritis vietējais čekas priekšnieks. Pēc dažām nedēļām Kazimira sētā ienāk Krievijā aizklīdušā brāļa dēls, čekas kapteinis Arslans Zatulivitovs. Viņš šurp nosūtīts, lai apspiestu partizānus un sodītu viņu komandieri Zibeni. Sākas notikumi, kas trakā virpulī ierauj zemniekus, skolotājus, skolēnus. Katram ir savi mērķi, sava izpratne par godu un pienākumu. Virmo kaislības, plaukst kvēla mīlestība, bet līst arī asinis un daudziem uz mūžu jāatstāj dzimtās mājas.