Balvu Novada muzejs

Atklāta izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale''

Kategorija: Aktualitātes
Trešdiena, 12 Februāris 2020

11.februārī – pilsētas dzimšanas dienā - Balvu Novada muzejā atklāta izstāde „Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale”, kas veltīta Latvijas Valsts robežsardzes 100. gadadienai.

Izstādē apkopoti vēsturiski materiāli, fotogrāfijas un priekšmeti gan no Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes darbinieku vākuma, gan no Valsts robežsardzes koledžas muzeja, Viļakas un Balvu novadu muzejiem, Latvijas Okupācijas muzeja un vairāku privātpersonu kolekcijām. Autori -  Valsts robežsardzes Viļakas pārvalde un Viļakas novada muzejs.

Atklāšanas brīdī klātesošos uzrunāja Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes priekšnieks pulkvedis Varis Pētersons, Balvu novada domes priekšsēdētājs Aigars Pušpurs. Valsts robežsardzes koledžas vēstures izpētes nodaļas speciālistes Dace Zariņa un Dace Lomanovska palīdzēja ielūkoties robežsardzes vēsturē un klātesošos iepazīstināja ar iespējām apgūt robežsarga profesiju.

Svētku noskaņu radīja Balvu Mūzikas skolas pedagoga Irēnas Šņitkinas audzēkņi Valērija Silineviča un Artjoms Jaroha, un pamatskolas 4.c klases skolniece Līva Tuleiko, bet noslēgumā kinologi demonstrēja robežsargu uzticamo palīgu - suņu – prasmes.

Paldies par atsaucību un iniciatīvu izstādes sagatavošanā -  Latvijas Republikas Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes priekšniekam pulkvedim Varim Pētersonam, vecākajai inspektorei virsleitnantei Dainai Korņejevai, Ivetai Slišanei, Edgaram Bisteram, Ērikai Baltiņai, Mildai Āboliņai, Voldemāram Šimanovskim, Raitim Strapcānam, Voldemāram Šaicānam, Vitalijam Kļanskim, Eināram Ivanovskim, Mairim Učelniekam, Aldim Raginskim.

Izstāde Balvu novada muzejā skatāma līdz 14.martam.

Februārī

Kategorija: Aktualitātes
Pirmdiena, 03 Februāris 2020

Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale

Kategorija: Aktualitātes
Trešdiena, 22 Janvāris 2020

Zem tām pašām debesīm

Kategorija: Aktualitātes
Ceturtdiena, 02 Janvāris 2020

Līdz 31.janvārim ir iespēja apskatīties Intas Rukas personālizstādi "Zem tām pašām debesīm''.

Gaišus svētkus

Kategorija: Aktualitātes
Pirmdiena, 06 Janvāris 2020

Mierpilnus svētkus

Kategorija: Aktualitātes
Pirmdiena, 23 Decembris 2019

Pabeidz ticējumus...

Kategorija: Aktualitātes
Piektdiena, 20 Decembris 2019

Pirmssvētku laikā Balvu Novada muzejs piedāvā pārbaudīt savas zināšanas par Ziemeļlatagles tautas ticējumiem, kas ir saistīti ar ziemu, Ziemassvētkiem un Jaunā gada sagaidīšanu!