GAIDĪSIM IZSTĀDĒ “Mana Ziemeļlatgale”!

Kategorija: Aktualitātes
Ceturtdiena, 10 Jūnijs 2021

 

Jau no decembra beigām izstāde gaida savu skatītāju.

9.jūnijā Balvu Novada muzejs atkal vēris durvis individuālajiem un vienas mājsaimniecības apmeklētājiem. Joprojām apmeklējot muzeju jālieto maskas un jāievēro distance, bet gaidām gan apmeklētājus ar “zaļajiem sertifikātiem” gan bez tiem!

8.jūnijā – Balvu Novada muzeja Krājuma komisija kopā ar pieaicinātajiem ekspertiem - mākslinieku, Mākslas savienības biedru, ilggadēju Latvijas Mākslas akadēmijas profesoru, Latgales reģiona LMA filiāles vadītāju – Osvaldu Zvejsalnieku; Latgales kultūrvēstures muzeja Mākslas nodaļas vadītāju, RTA lektori Inesi Dunduri un Balvu novada pašvaldības Domes priekšsēdētāja vietnieci Anitu Petrovu izvērtēja iesniegtos darbus, lai lemtu par to atbilstību izstādes mērķim un Balvu Novada muzeja misijai un iepirkšanas iespējām muzeja krājuma papildināšanai.

Jolantas un Valda Dundenieku keramikas kolekcija, kura netiek pārdota, un Ineses Brants apgleznoto porcelāna šķīvju memoriālā slavas siena “Ak, Latvija, kur tavi dēli...”, kuras iegādei muzeja ekspozīcijas papildināšanai finansējumu piešķīris Valsts Kultūrkapitāla fonds – izstādē piedalījās ārpus konkursa un netika iekļauti vērtējumā.

Par konkursa laureātiem, katram piešķirot 300,- Eur darba iepirkšanai krājuma papildināšanai atzīti  -
Olga Reče "Rudens. Upe Rēzeknē",
Astra Tjunīte “Atgriešanās”,
Elita Eglīte “Keramika”,
Zintis Purens “Tinot”,
Olga Reče “Rīts Balvos”.

Atzinību “Par mūža ieguldījumu mākslas popularizēšanā Balvu novadā” izteikt Pēterim Džiguram un piešķirt darba “Latviešu tautas Dainu teicēja” iepirkšanai – 100,- Eur.

Muzeja krājuma papildināšanai papildus ieteiktie darbi (saskaņojot ar autoru ) – E.Maderniece “Pēc pirts”, E.Teilāne “Pacelties pāri”, A.Tjunīte “Lūk”, A.Kaļiņins “Mātes portrets”, L.Ločmele porcelāna sienas dekoru komplekts “Līgo!”, L. Bērziņš “Balvi pirms 100 gadiem”, M.Castrova”...”, N. Teilāne “Vectēva rokas”, K.Diesnere “Darba rokas – roku darbs”, , I.Skuča “Ziemassvētku putenis” un "Ziemassvētku vakars”.

Vērtējot darbus tika ņemta vēra gan darba mākslinieciskā vērtība , gan mākslinieka “radošais sākums”, gan darba atbilstība muzeja misijai un iespējamība saglabāt (vai nav bojāts, sagriezies, vai ekoloģiskiem materiāliem būs atbilstoši apstākļi saglabāšanai ...) Atbilstoši nolikumam - iepirkšanai izvirzītā darba autors var atteikties no darba iepirkšanas Muzeja krājumā par labu  nākošajam žūrijas izvirzītajam izstādes darbam.

Paldies Māksliniekiem par domas lidojumu, žūrijai un ekspertiem par ieguldīto darbu un ZIEDOTĀJIEM – par iespēju iegādāties un saglabāt mākslas darbus nākamajām paaudzēm!

Balvu Novada muzeja vadītāja Iveta Supe.

 

GAIDĪSIM IZSTĀDĒ!